تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

چگونه موکت را در خانه بشوریم؟

برای شستشوی موکت در منزل می‌توان از گستره وسیعی از مواد خانگی، همچون سرکه سفید، مایع ظرفشویی، جوش شیرین، حلال‌های خانگی و نیز آمونیاک استفاده کرد. در کل، ماده شوینده باید در آب گرم رقیق شوند.

آموزش نحوه شستشوی موکت در منزل

چطوری موکت را در خانه بشوریم؟

چگونه موکت را تمیز کنیم ؟

برای این کار راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از هر کدام از آن‌ها برای شستشوی موکت در منزل خود استفاده کنید. در مرحله بعد باید با جاروبرقی، گردوغبار و خرده ‌آشغال‌ها را از روی سطح موکت جمع‌آوری کنید. در نظر داشته باشید که در گوشه‌های دیوار عموما تولی و گردوغبار بیشتری جمع می‌شود؛ بنابراین آن قسمت‌ها را باید با دقت بیشتری جارو بکشید. به هیچ وجه زیر مبل‌ها را فراموش نکنید؛ اگر جابه‌جا کردن مبلمان برایتان مشکل است از سری مخصوص جاروبرقی برای تمیز کردن جاهای دور از دسترس استفاده کنید. همچنین باید جارو را در جهت‌های مختلف روی موکت بکشید تا در نهایت مطمئن شوید همه گردوغبارها و آشغال‌های ریز جمع‌آوری شده و سطح موکت به طور کامل تمیز شده است.

با طرز استفاده از شامپو فرش برای موکت آشنا هستید؟

بهترین روش برای حفظ رنگ و ظاهر موکت‌های نو، استفاده هفتگی از جاروبرقی، تمیز کردن فوری نقاط آلوده و شستشوی کامل هر 12 تا 18 ماه است.همچنین می‌توانید از شامپو فرش و موکت استفاده کنید. بدانید که موکت‌ها از الیاف گوناگونی تهیه و تولید می‌شوند؛ بنابراین ابتدا مطمئن شوید که شامپو انتخابی شما با الیاف موکت‌هایتان سازگار بوده و آسیبی به آن‌ها نمی‌رساند. نوع موکت نیز در خصوص شستشوی آن موثر است مثلا موکت پُرز بلند یا تافتینگ با موکت نمدی متفاوت است.

شستشوی موکت با آبلیمو و ماست کار درستی است؟

حال زمان استفاده از یک ماده شوینده دیگر برای تمیز کردن موکت است. در این مرحله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با کمترین موادی که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، آلودگی را از سطح موکت پاک کنید.

نحوه شستن موکت در منزل اینگونه است که باید ابتدا کمی ماست را روی سطح لکه مورد نظر بریزید و پس از چند دقیقه آن را با یک قاشق جمع کنید. در نهایت نیز با دستمال پارچه‎‌ای، محل لکه را کاملا خشک کنید.

در مقابل اگر لکه روی موکت بر اثر ریختن ادویه ایجاد شده است، کمی آبلیمو را با آب مخلوط کرده و آن را با دستمال روی لکه بکشید تا پاک شود. در برخی موارد ممکن است پارافین شمع روی موکت ریخته باشد؛ در نتیجه برای شستن موکت در حیاط و پاک کردن اثر شمع، ابتدا با چاقو لکه شمع را بردارید. سپس یک تکه کاغذ روغنی یا دستمال روی محل لکه قرار دهید. در آخرین مرحله نیز اتوی گرم را روی سطح چندبار حرکت دهید تا پارافین باقی‌مانده در الیاف موکت جذب کاغذ یا دستمال شود.

تمیز کردن موکت با جوش شیرین؟

جوش شیرین یک ماده بسیار مناسب برای لکه بری فرش و موکت است چراکه می‌تواند برای شستشوی موکت در منزل استفاده گردد. جوش شیرین یک راه حل ارزان است که با محیط ‌زیست نیز سازگار بوده و با لکه‌ها و بوی نامطبوع موکت مقابله می‌کند. شستشوی موکت در منزل با استفاده از جوش شیرین بسیار ساده است. کافی است مقدار زیادی جوش شیرین را روی تمام سطح موکت (یا محل لکه) بپاشید. این ماده مانند سایر پاک‌کننده‌های خانگی عمل کرده و بدون آسیب زدن به الیاف موکت، لکه‌ها و بوی نامطبوع آن را از بین می‌برد. برای افزایش اثربخشی، مقداری آب گازدار را با آب شیرین رقیق کرده و بر روی سطح موکت اسپری کنید. اجازه دهید مخلوط آب گازدار و جوش شیرین برای حداقل سه ساعت روی موکت بماند تا بتواند آلودگی و بوی نامطبوع را به خود جذب کند. بعد از خشک شدن موکت، با استفاده از جاروبرقی جوش‌شیرین را از روی موکت جارو کنید.

 

یادتان باشد که هیچ ارزانی بی علت نیست

مراقب باشید برای ارزان تمام شدن سفارش قالیشویی خود، موکت های خود را به باد ندهید !!!

جمع بندی

تمیز کردن فرش و موکت نه تنها بروی ظاهر آنها تأثیر می گذارد، همچنین میتواند به سالم ماندن موکت شما نیز کمک شایانی کند و از آسیب به تار و پود فرش شما جلوگیری کند. در صورتی که فرش شما بیش از اندازه آلوده شده و با جاروبرقی تمیز نگردد، بهتر است از خدمات قالیشویی مویدی برای تمیز کردن فرش و قالی های خود کمک بگیرید. قالیشویی مویدی با استفاده از تجهیزات مدرن و زیر نظر متخصصین فرش، قالی های شما را به بهترین شیوه و در کوتاه ترین زمان ممکن تمیز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس تلفنی