تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

فرش خود را سکه کنید | بهترین قالیشویی اصفهان

فرش تمیز، سکه خانه شماست، در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید

فرشها، بویژه فرش های ایرانی، یکی از میراث های باستانی در سراسر دنیا هستند که باید در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشید. تمیز بودن فرش ها نشان از طراوت و سرزندگی در منزل میباشند. نگذارید فرش های شما چرک و کثیف بنظر برسند. همچنین با توجه به گرانی های اخیر در کشور ایران، شاید فروش فرش برای مواقع ضروری بتواند نیاز مالی شما را تامین کند پس بخوبی از فرش های خود در مراقبل آلودگی ها و سوختگی های احتمالی جلوگیری کنید. 

قدمت فرش ایران در جهان

قدمت فرش ایرانی در جهان به صورت مستند به سال های ۳۴۵ تا ۴۳۰ برمی گردد، آن هنگام که در کتب یونانی آوردند:”ایرانیان برای اینکه بسترشان نرم باشد قالیچه زیر بستر خود می گستردند.” قدیمی ترین قالی جهان، یک قالی یا فرش آریایی است که به دست مادها و پارت ها بافته شده، این قالی ارزشمند با نقوش اصیل هخامنشی قالی پازیک نام دارد. در سالنامه های چینی از صادرات فرش پشمی ایران به چین در دوره ساسانی نوشته شده است. از معروف ترین فرشهای ایران که شهرت جهانی دارد، فرش بهارستان است که قطعه ای از آن باشکوهی بی نظیر و بی همتا در کاخ تیسفون می درخشد. قالی بهارستان درزمان حمله عرب به ایران به دست اعراب افتاد و قطعه قطعه شد . الیاف این قالی از طلا و نقره و گل های آن از سنگ های گران قیمت بوند. فرش بهارستان بر اساس متون تاریخی، از جمله تاریخ طبری، بزرگ‌ترین و زیباترین فرش از فرش‌های کاخ تیسفون بود که تالار بار عام کاخ خسرو را مفروش و مزین ساخته بود. ابعاد این فرش را شصت رش پهنا و شصت رش درازا ذکر کرده‌اند که با توجه به پهنای تالار بار آن قصر مدائن (۸۴ فوت معادل 56/25 متر ) مقرون به صحت به نظر می‌رسد.

چرا مویدی یک قالیشویی ممتاز در اصفهان است؟

خدمات قابل عرضه از قالیشویی مویدی

خشکشویی مبلمان   |||   شستشوی فرش دستباف   |||   شستشوی فرش ماشینی   ||| رفوگری فرش

بازارهای بین المللی برای فرش ایرانی

ایران بزرگ ترین صادرکننده فرش جهان است و بالغ بر دو/سوم تولیدات در این زمینه صادر میشود که حدود ۴۰ درصد صادرات از آذربایجان شرقی صورت میگیرد. صادرات فرش ایرانی با نرخ ۲۲ درصدی در حال گسترش است. خریداران بین المللی فرش ایران نیز به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول مشتریانی که از دیرباز از فرش ایرانی خصوصاً دستبافت استقبال کرده مانند آمریکا، ایتالیا، انگلیس، سویس و کشورهای شرقی آسیا مانند ژاپن، کشورهای خاورمیانه مانند لبنان، کویت، امارات و … آمریکا و آلمان به ترتیب دو کشوری هستند که بیشترین واردات را از فرش دستبافت ایران را دارند. دسته دوم مشتریان جدید هستند که به تازگی به فرش ایرانی روی آورده اند مانند چین، روسیه، آفریقای جنوبی، و … .  طبق آمار ایسنا با تمام سختی ها و وجود تحریم ها قالی ایرانی در صدر صادرات فرش جهان است و به ۸۰ کشور دنیا صادرات میشود.

همانطور که گفته شد فرش کالای باارزشی هست، چه در مغازه و چه در خانه!

قالی شویی مویدی با مدیریت مویدی یکی از بهترین مراکز قالی شویی شهر اصفهان می باشد. این کارخانه با استفاده تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته در این حرفه، در طی مرحله های مختلف از جمله غبارگیری، فرچه کشی، آبگیری سریع، پرداخت فرش اصفهان و استفاده از دستگاه خشک کن ماشینی، میتواند این خدمات را در کمترین زمان به مشتریان خود ارائه کند. لازم به ذکر است که روشویی دستی بعد از عملیات پرزگیری برای براق شدن فرش و ابریشم های آن نیز انجام میگیرد.

کار قالیشویی مویدی صرفاً شستشوی فرش نیست، بلکه کارشناسان تعمیر فرش در این مرکز، به طور کامل فرش شما را تحت نظر دارند و تمام عیب های احتمالی آن را نیز برطرف خواهند کرد. دستگاه های بکار گرفته شده در کارخانه قالیشویی مویدی نیز از دقت خوبی برخوردار میباشند. همچنین استفاده از شوینده های متناسب با نوع فرش در شستشوی آنها و نیروهای مجرب فعال در این واحد صنفی قالیشویی، این مجموعه را جز پیشتازان حرفه قالیشویی در شهر اصفهان و حتی ایران قرار داده است. از جمله ویژگی های دیگر قالیشویی مویدی، ارزان بودن خدمات آن نسبت به سایر مراکز قالیشویی اصفهان در سال 1403 میباشد. ما فرش های نفیس و با ارزش شما را در کمترین زمان و با بهترین قیمت و کیفیت میشوییم. با سفارش شستن فرش در این قالیشویی در شهر اصفهان فرش خودتون را به اصطلاح سکه کنید.

تمیزترین قالیشویی در اصفهان

نظرات بسته شده است.

تماس تلفنی