تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱
logo-moayedi

راهنمای چیدمان فرش و موکت برای اتاق کودک

فرش یا اتاق خواب کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

هنگام چیدمان اتاق کودک باید به المان‌های محیط دقت کنید و با توجه به اینکه فرزندتان دختر یا پسر است، دکوراسیون اتاقش را به شکلی تنظیم کنید که کودک هنگام گذراندن وقت در آن راحت باشد و همچنین آن را دوست داشته باشد. از رنگ دیوار تا المان‌های مختلف مانند تخت خواب و فرش، باید طوری انتخاب کنید که بر روحیه فرزندتان تأثیر منفی نگذارند. اگر فرزندتان به سنی رسیده که توانایی تشخیص دارد، حتماً نظر او را در مورد المان‌های مختلف بپرسید و سعی کنید چیدمان اتاق را بر اساس سلیقه و علاقه او چیدمان کنید.

چه مواردی را به هنگام چیدمان اتاق کودک در نظر بگیرید؟

  • رنگ دیوارهای اتاق خواب کودک
  • طرح و نقش، رنگ بندی و جنس فرش اتاق خواب کودک
  • تخت و مبلمان اتاق خواب کودک
  • اکسسوری‌های فانتزی
دیزاین و طراحی اتاق کودک

ویژگی های فرش اتاق خواب کودک

فرش و تخت خواب از اساسی‌ترین عناصر در اتاق کودک به شمار می‌آیند. در واقع، می‌توان گفت که فرش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا کودک شما بیشتر وقت خود را صرف بازی بر روی آن می‌کند. فرش اتاق کودک باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد.

هنگام خرید فرش اتاق کودک، چندین عامل مهم وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید:

  1. رنگ فرش / موکت: رنگ فرش تأثیر زیادی بر روحیه کودک دارد. با توجه به علاقه، جنسیت فرزندتان و روانشناسی رنگ‌ها، رنگی را انتخاب کنید که مناسب و جذاب باشد. رنگ های پاستیلی مثل یاسی، آبی آسمانی، سفید، لیمویی، از بهترین رنگ‌ها برای اتاق کودک هستند. حتی می توانید رنگ ها را متناسب با جنسیت فرزندانتان طبقه بندی کنید. به عنوان مثال برای دختران رنگ های سفید، صورتی، یاسی و پسران رنگ های لیمویی، آبی آسمانی و کرم مناسب می باشند.

  2. طرح فرش یا موکت اتاق کودک: طرح فرش یا موکت باید با توجه به نظر و علاقه فرزندتان انتخاب شود. اگر کودک شما به شخصیت‌های داستانی یا بازی‌های خاصی علاقه‌مند است، می‌توانید فرشی یا موکتی با طرح‌های مرتبط کودکانه انتخاب کنید.

  3. بدون پرز: فرشی که انتخاب می‌کنید باید پرزدهی نداشته باشد، زیرا فرش‌های پرز بلند به‌سختی تمیز می‌شوند و اتاق کودک دائماً در معرض کثیف شدن است.

  4. ضد حساسیت: از فرش‌هایی با الیاف مرغوب و ضد حساسیت استفاده کنید تا از بروز حساسیت‌های احتمالی در فرزندتان جلوگیری شود.

تمیز کردن لکه ماژیک از روی فرش و مبل

ترفندهایی ساده برای پاک کردن لکه ماژیک

اگر بچه کوچگ داشته باشید احتمالا با کشیدن نقاشی روی فرش و دیوارها توسط او آشنا هستید. لکه‌های ماژیکی که روی فرش‌ها توسط بچه‌ها ایجاد می‌شوند، می‌توانند به‌راحتی ظاهر زیبای فرش را تحت تأثیر قرار بدهند و پاک کردن آن‌ها نیز ممکن است کمی دشوار باشد. برای از بین بردن این لکه‌ها، ابتدا باید سریع عمل کرده و با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب، تا حد امکان لکه را جذب کنید. سپس از محلول‌های تمیزکننده مناسب برای فرش یا ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کرده و به آرامی لکه را پاک کنید. مهم است که از مواد شیمیایی قوی که ممکن است به بافت فرش آسیب برسانند، خودداری کنید و همواره قبل از استفاده از هر نوع محلولی، آن را روی قسمتی کوچک و یا پشت فرش امتحان کنید.

شستشوی فرش اتاق کودک

از چه محلول‌های برای شستشوی فرش کودک استفاده کنیم؟
چرا باید فرش کودک همیشه تمیز باشد؟
آیا شستشوی فرش کودک ضرری دارد؟

این موارد برخی از سوالات مشتریانی است که میخواهند فرش اتاق کودک خود را بشورند که توصیه میشود برای پرهیز از بروز حساسیت کودک به فرش شسته شده برای شستشوی فرش کودک خود از روش‌های مختلف و مواد شوینده متنوع استفاده کنید و اما بهترین و مطمئن‌ترین روش استفاده از خدمات قالیشویی مویدی در شهر اصفهان برای شستشوی فرش کودک است.

جدیدترین قیمت قالیشویی 1403

☑ قالی شویی با سرویس رفت و برگشت به تمامی نقاط شهر اصفهان

☑ قالی شویی تحت نظر اتحادیه صنف قالی شویان اصفهان

☑ برای قیمت شست و شوی قالی خود با شماره های زیر تماس بگیرید.

تمیز کردن لکه جوهر، ماژیک یا رنگ های روغنی و پاستیلی از روی فرش بعضا به مسأله‌ای چالشی برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل می‌شود. شما می‌توانید در صورت استفاده از راهکار‌های مطرح‌شده در این سایت و یا سراسر اینترنت، این لکه‌ها را از بین ببرید و گاهی عدم وجود مواد موردنظر در خانه باعث می‌شود که لکه‌ها تا مدتی طولانی در خانه و زندگی‌مان باقی بمانند و تأثیر نامطلوبی روی زیبایی محیط بگذارند. اگر هیچ یک از این مواد را مثل استون، الکل، آبلیمو و سایر حلال‌ها مثل سرکه‌ها ندارید یا در صورت استفاده نتیجه‌ای نگرفته‌اید، به سراغ کارشناسان حرفه‌ای فرش در قالیشویی‌ها بروید. در صورت ایجاد لکه ماژیک روی فرش و مبل می‌توانید از خدمات قالیشویی مویدی در شهر اصفهان کمک بگیرید.

نظرات بسته شده است.

تماس تلفنی