تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

شستشوی تشک خوشخواب چگونه است؟

چرا باید تشک خوشخواب را بشوییم؟

در این نوشته سعی برآن داشته ایم که تا حدودی نحوه صحیح شستشوی تشک خوشخواب را در منزل آموزش دهیم. البته ناگفته نیست که اصولا شستشوی تشک خوشخواب با آب کار غلط و نادرستی است و باعث پوسیدگی تشک می گردد، بنابراین پیشنهاد می شود جهت شستشوی تشک های تخت خود از خدمات قالیشویی ها در این زمینه بهره بگیرید.

همه‌ی ما بعد از کار و فعالیت روزانه، گرد و غباری را که در طول روز روی لباس‌هایمان نشسته است را به رختخواب میبریم. به همین دلیل پتو، تشک خوشخواب و روبالشتی ما کثیف میشود و رنگ آن تغییر می‌کند. مثلا اگر سر ما چرب باشد روبالشتی ما ممکن است زرد شود. همچنین در طول خواب عرق می‌کنیم که باعث می‌شود تشک و پتو بیشتر کثیف شود.

شستشوی تشک ها امری ضروری می باشد، چرا که ممکن است در داخل تشک حشرات ریزی مانند ساس وجود داشته باشند این حشرات موذی در هنگام خواب از خون گرم انسان تغذیه می کنند. اگر بر روی تشک خود لکه های قهوه ای رنگ کوچک کوچک دارید احتمال زیاد در داخل تشک ساس وجود دارد.
از آنجایی که تشک در معرض خاک خوردن می باشد، می تواند محل خوبی برای زندگی مایت ها نیز باشد.

شیوه‌ی صحیح شستشوی تشک خوشخواب
روش خشکشویی تشک خوشخواب

شیوه‌ صحیح شستشوی تشک خوشخواب

برای تمیز کردن و شستشوی تشک حتماً باید به درجه حرارت آب دقت کنید. زیرا آب داغ کیفیت بافت تشک را شل می‌کند و قوام تشک از بین میرود پس بهتر است از آب ولرم یا آب سرد بجهت شستشوی تشک استفاده کنید.

شستشوی تشک خوشخواب  فنردار در خانه کار سختی است و باعث خراب شدن و زنگ زدن فنرهای تشک می‌شود. اگر تشک شما فنردار نباشد می‌توانید آن را داخل حیاط یا روی تراس به راحتی پهن کنید و با آب خیس کنید، سپس آن را با شوینده مناسب بشویید. بعد از تمام شدن شستشو باید تشک را آبکشی کنید. برای خشک شدن تشک را در مقابل آفتاب قرار دهید تا آب اضافی آن کاملاً خارج شود.

چه تفاوتی بین شستشوی تشک خوشخواب توسط کارشناسان قالیشویی مویدی و شستن توسط خودتان وجود دارد؟

روش های شستشوی تشک خوشخواب در قالیشویی

از آنجا که تشک های خوشخواب سنگین و حجیم هستند، شستشوی آنها در محل و توسط دستگاه های بخار شوی صورت می‌پذیرد. قالیشویی مویدی شستشوی تشک در خانه را به وسیله دستگاه های مبل شویی مکانیزه مجهز در دو مرحله شستشو و خشکشویی انجام میدهد.

در مرحله اول شستشوی تشک، با دستگاه شستشو که شامل وکیوم های قوی بر بوده، آلودگی‌های روی تشک از بین میروند. هرگونه جرم، آلودگی، گرد و غبار و … است، شسته و پاک می‌گردد. لازم به ذکر است که کار با دستگاه‌های شستشو توسط کارشنان مجرب صورت می گیرد.

این دستگاه شامل شلنگی است که آب و کف را مانند دستگاه بخارشوی روی فرش (خشکشویی فرش) می کشد و در جا آب و کف را به داخل خود می کشد.

بیشتر مشتریانی که سفارش مبل‌شویی در منزل دارند، سفارش شستشوی تشک های خوشخواب خود را نیز میدهند. چرا که دیگر نیازی به صرف هزینه ایاب و  ذهاب کارشناسان نیست. پس توضیه می شود اگر سفارش مبل‌شویی در منزل دارید، یکباره از کارشناسان قالیشویی مویدی بخواهید تا سفارش شستشوی تشک های خوشخواب شما را هم نیز با صرف هزینه ای کم نسبت به سایر قالیشویی ها برایتان انجام دهند.

شوینده‌ی مناسب برای شستشوی تشک خوشخواب

در واقع تمام شوینده‌های خانگی مانند مایع ظرفشویی، پودر شستشوی دستی و صابون مایع به خوبی می‌توانند خوشخواب را تمیز کنند. برای تمیز کردن تشک خوشخواب، کمی مایع ظرفشویی یا پودر دستی را داخل آب بریزید و با آن تشک را تمیز کنید.

آیا با شامپو فرش میشود تشک را شست یا خیر؟

شستن تشک تخت با شامپو فرش یکی از راهکارهای ساده و موثر برای حفظ بهداشت است. ما حدود یک سوم زندگی خود را صرف خواب می‌کنیم و تمیز کردن تشک به شادابی و بهداشت محیط خواب ما کمک می‌کند. پس چرا آن را انجام ندهیم؟!

تمیز کردن تشک با شامپو فرش و ترکیبات خانگی به افزایش ماندگاری آن و همچنین کاهش آلرژی پوستی کمک می‌کند.

 

اگر لکه‌های قدیمی روی تشک تخت شما وجود دارد که کاملا در الیاف آن نفوذ کرده و روش‌های پیشنهادی برای پاک کردن آن‌ها موثر نیستند، می‌توانید از خدمات شستشوی تخت مویدی استفاده کنید.

قالیشویی مویدی شستشوی انواع تشک خوشخواب تک نفره و دو نفره را با بهترین شوینده‌ها و کیفیت مطلوب انجام می‌دهد. علاوه بر شستشوی تشک در این مرکز، انواع خدمات شستشوی مبل و فرش و تعمیرات آن هم انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش می‌توانید با شماره تلفن 4080-031 تماس بگیرید.

‫3 نظر

 • مینا احمدی گفت:

  هزینه شستشوی تشک چقدر است؟

 • عباس استکی گفت:

  شما تجربه شستن تشک تخت دو نفره رو دارید؟

 • ژاله گفت:

  بعضی از خشک شویی ها هم تشک های کوچیک رو میشورن

 • دیدگاهتان را بنویسید

  تماس تلفنی