نحوه تولید شامپو فرش خانگی

//نحوه تولید شامپو فرش خانگی

تمیزی و پاکیزگی فرش‌ها، مسئله مهمی است که برای هر فرد با سلیقه و بسیاری از خانم‌های خانه‌دار، یک امر جدی و دغدغه‌زا است.

حال با مشکلات مختلفی که شستشوی یک فرش دارد افراد ترجیح می‌دهند این کار را به ساده‌ترین روش ممکن انجام دهند چرا که نمی‌توان به طور مداوم فرش‌ها را شست. این کار، هم طول عمر فرش را از بین می‌برد و هم زحمت زیادی را ایجاد می‌کند. به همین دلیل استفاده از شامپو فرش برای خانم‌های خانه‌دار و افرادی که فرش‌هایشان مدام در معرض کثیف شدن است می‌تواند یک پیشنهاد خوب باشد.

چرا شامپو فرش خانگی

بسیاری از افراد برای شستشوی فرش خود از شامپو فرش استفاده می کنند. اما به دلیل اینکه در مواد اولیه این شامپوها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود و یا مسئله قیمت آن مطرح است، بسیاری از افراد تمایل ندارند از آنها استفاده کنند. همچنین که مقدار شامپو فرش نسبت به قیمت آن کم است و ممکن است احتیاج به شامپو فرش بیشتری باشد.

علاوه بر تمام این دلایل مهم‌ترین مسئله‌ای که شما را قانع می‌کند تا خود، شامپو فرش تولید کنید این است که فرزندان شما در خانه باید امنیت و سلامت کامل داشته باشند. این در حالی است که شامپو فرش‌های صنعتی دارای مواد شیمیایی هستند که گاهی اوقات سمی نیز هستند و برای دلبندانتان مشکل ایجاد می‌کنند. پس بهتر است خودتان دست به درست کردن شامپو فرش بزنید چراکه از همه لحاظ به صرفه‌تر است.

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم

مواد لازم:

یک دوم پیمانه سرکه سفید

یک دوم پیمانه آب با دمای معمولی

این مواد را برای شستشوی فرش ماشینی با هم مخلوط کرده و فرش را با آن بشویید فقط یادتان باشد که مواد را به حد لازم روی فرش بزنید تا به فرش آسیب نرسیده و احیانا بو نگیرد.

شامپو فرش خانگی برای فرش‌های رنگ روشن

مواد لازم

مایع ظرفشویی یک قاشق غذاخوری

محلول هیدروژن پراکسید ۴ قاشق غذاخوری

۵ قطره روغن مایع

یک و نیم پیمانه آب داغ

بعد از مخلوط کردن این مواد با هم، شروع به تمیز کردن فرشتان می‌کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که هیدروژ پراکسید یک سفید‌کننده قوی است و نباید روی فرش‌های تیره استفاده بشود چون رنگ فرش را از بین می‌برد.

شوینده فرش برای دستگاه‌های بخار شوی

اگر با استفاده از دستگاه بخارشو و ماشین فرش‌شوی می‌خواهید فرشتان را بشویید، می‌توانید به راحتی از محلولی که در ادامه به شما توضیح داده شده استفاده کنید.

برای ساخت این محلول از مواد زیر استفاده کنید

مواد لازم:

۲ فنجان الکل، ۵ قطره روغن مایع، مایع ظرفشویی یک قاشق چای خوری، آمونیاک دو قاشق غذاخوری

مواد لازم را با هم مخلوط کنید و در دستگاه بخارشوی یا ماشین فرش‌شوی بریزید و با آن شروع به تمیز کردن فرش‌ها بکنید.

حال با تمام روش‌ها و موادی که به شما آموزش داده شد می‌بیند که به راحتی می‌توانید یک شوینده خانگی برای فرش‌هایتان تهیه کنید که هم مقرون به صرفه است و هم بسیار سالم و بدون مواد شیمیایی و آسیب‌زا.

2019-12-18T16:26:01+03:30

شماره تلفن دفتر اصفهان: 4080-031