تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱
logo-moayedi

فرش 700 شانه یا 1200 شانه ؟

فرش ۷۰۰ شانه بخریم یا فرش ۱۲۰۰ شانه؟

آیا میدانید شانه فرش چیست؟

قبل‌ از‌ پرداختن به تفاوت فرش های ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بهتر است بگوییم که منظور از شانه فرش چیست؟ در واقع به تعداد گره‌های هر فرش در هر متر مربع شانه فرش می‌گویند که این عدد بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ است. فرش‌هایی با تراکم بیشتر، وزن بالاتری دارند و راحتی بیشتری نیز در حین استفاده برایتان بهمراه می‌آورند. این محصولات همچنین از آنجاکه گره‌های طولی و عرضی زیادتری دارند، دوام و ماندگاری‌شان افزایش پیدا می‌کنند و تا مدت زمان بیشتری برایتان عمر خواهند کرد.

در ادامه انواع فرش‌های ماشینی تولید‌شده در شانه‌های مختلف را لیست کرده ایم:

  • ۵۰۰ شانه
  • ۷۰۰ شانه
  • ۱۰۰۰ شانه
  • ۱۲۰۰ شانه
  • ۱۵۰۰ شانه

مدل‌های ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه نسبت به مدل‌های دیگر تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند و در بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز عرضه نیز انواع آنها را میتوانید ببینید.

فرش ۷۰۰ شانه چیست؟

مدل‌های ۷۰۰ شانه معمولاً فروش بالایی در بازار داشته اند و در بین مردم محبوبیت بیشتری دارند. نقش و نگار‌های روی این فرش‌ها نیز نسبت به دیگر مدل ها درشت‌تر می باشند و به‌ دلیل بافت ساده‌تر نیز معمولا مقاومت کمتری دارند؛ بنابراین با شستن آنها یا فرستادنشان به قالیشویی در اغلب موارد باید انتظار کمی افت کیفیت داشته باشید؛ البته خوشبختانه اکنون قالیشویی‌ها با ابزار‌ها و تجهیزات حرفه‌ای‌تری کار میکنند که احتمال آسیب به قالی‌ها را به‌ حداقل رسانده است.

آشنایی با فرش ۱۲۰۰ شانه چیست؟

در مقایسه با فرش های ۷۰۰ شانه میتوان اذعان کرد که بافت فرش های ۱۲۰۰ شانه ریزتر بوده و نقش و نگارهای آنها نیز بیشتر، ظریف تر و دقیق تر از فرش های ۷۰۰ شانه هستند. فرش های ۱۲۰۰ شانه با تراکم بیشتری نسبت به فرش های ۷۰۰ شانه تولید میگردند و به همین جهت وزن آنها هم بیشتر است. قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه بیشتر از فرش های ۷۰۰ شانه است. خواب فرش های ۱۲۰۰ شانه به واسطه شانه و تراکم بیشتر نرم تر است و نشیمن راحت تری نیز دارند و برای فضای هال و پذیرایی مناسب تر می باشند.

تنوع طرح در فرش های ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

تنوع طرح و نقش در فرش های ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بسیار گوناگون است. فرقی ندارد دکوراسیون منزل شما چه استایلی دارد، مدرن است و یا کلاسیک. این تنوع طرح به حدی در بازار ایران زیاد است که میتوانید متناسب با دکوراسیون فرش مدرن یا فرش کلاسیک مد نظر خود را خریداری کنید. اگر دکوراسیون شما کلاسیک و سنتی است می توانید از میان فرش های کلاسیک، فرش های گبه و گلیم فرش نسبت به انتخاب فرش مد نظر خود اقدام کنید و اگر دکوراسیون مدرن دارید پیشنهاد قالیشویی مویدی به شما فرش های مدرن مانند فرش وینتیج، فرش شگی، فرش شنل یا فرش هایی با طرح ساده و مینیمال است.

تفاوت شستشوی فرش های ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه در قالیشویی مویدی

شستن فرش با بیش از 1000 شانه در قالیشویی مویدی با دیگر کارخانه های قالیشویی متفاوت می باشد. بدین جهت که در این کارخانه قالیشویی، کلیه فرش های بالای 1000 شانه یک مرتبه پس از شستشو حتما روشویی میشوند. اینکار به جهت جلوگیری برای از بین رفتن جهت خواب فرش انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس تلفنی