تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

عید 1403 | نوروز باستانی

عید نوروز، عید اصلی باستانی ایرانی

جشن سال جدید ریشه در ایران باستان دارد و مراسمی است کهن و باستانی با تاریخچه‌ غنی که از دوران قدیم به یادگار برای ایرانیان باقی مانده است. شروع جشن نوروز با شروع فصل بهار همزمان است. موعدی که خورشید در حرکت ظاهری‌اش در ابتدای برج حمل، استوای زمین را قطع می‌کند و ساعات روز و شب با هم برابر می‌شوند. در تقویم خورشیدی، لحظه تحویل سال، اولین روز (هرمز روز یا اورمزد روز) از ماه فروردین شمرده می‌شود. واژه نوروز از زبان فارسی میانه (nōgrōz) گرفته شده که ریشه در زبان اوستایی دارد. مورخان، معادل اوستایی آن را navaka raocah حدس زده‌اند.

لحظه تحویل سال 1403

میتوانید با مراجعه به سایت باحساب به عنوان یکی از دقیق ترین ابزارها برای معرفی تاریخ و زمان از اطلاعات لحظه سال تحویل 1403 بیشتر آگاه بشوید. 

رنگ سال 1403 و حیوان مرتبط با آن

معمولا هر سال را بر اساس یک حیوان نام‌گذاری می‌کنند و نماد آن حیوان را در سال پیش‌رو تأثیرگذار می‌دانند. اگر دوست دارید بدانید که «عید نوروز 1403 سال چه حیوانی است؟» باید به شما بگوییم که سال 1403 را سال اژدها نام‌گذاری کرده‌اند که نمادی از موفقیت، قدرت، صلابت و احترام است.

احتمالاً بسیاری از شما مخاطبان قبل از سال نو و برای خرید لباس و تغییر دکوراسیون به دنبال این هستید که بدانید «سال 1403 چه رنگی مد است؟» کمپانی پنتون معتبرترین شرکت رنگ در دنیا است و رنگ سال توسط کارشناسان خبره دنیا مشخص می‌شود. رنگ سال 1403 رنگ هلویی مخملی است که از ترکیب دو رنگ نارنجی و صورتی به دست می‌آید و رنگ جذابی را می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس تلفنی