تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

علت زرد شدن فرش بعد از شستشو | تماس با قالیشویی

زرد شدن فرش بعد از شستشو توسط قالیشویی‌ها؟

پشم طبیعی سفید رنگ است که تغییر رنگ آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. این مساله سبب نارضایتی مشتریان بعد از سپردن فرش به قالیشویی‌ها برای شستو میشود. به همین دلیل رنگرزها مجبور به سفید کردن پشم کرمی فرش میشوند.

این رنگ بعلت ضعیف بودن رنگ در اولین شستشو باعث برگشت رنگ طبیعی خود (کرمی رنگ شدن) میشود. و قالیشویی ها مقصر در برابر این اتفاق نمی‌باشند.

این مورد بیشتر در فرش های اردکان و کاشان نیز گزارش میشود. قالیشویی مویدی همیشه قبل از سفارش گیری فرشهای دستباف کاشان و اردکان این موضوع را به مشتریان متذکر میگردد.

دلایل تغییر رنگ فرش

بهترین قالیشویی اصفهان | مناطق سرویس دهی قالیشویی مویدی

سرویس های حمل بار قالیشویی مویدی از شرق به غرب اصفهان و از شمال به جنوب اصفهان در طول هفته از شنبه تا پنجشنبه در سطح شهر آماده دریافت فالی های مشتریان عزیز می باشند. فقط کافیست با شماره 4 رقمی 4080 با پیش شماره شهر اصفهان تماس گرفته و سفارش قالیشویی خود را ذکر کنید.

قالیشویی در خواجو

قالیشویی خیابان پروین

قالیشویی خیابان جی

قالیشویی هشت بهشت

قالیشویی احمد آباد
قالیشویی کاوه
قالیشویی خانه اصفهان
قالیشویی ملک شهر

قالیشویی بزرگمهر

قالیشویی سپاهان شهر

قالیشویی حکیم نظامی

قالیشویی توحید

قالیشویی خیابان کاوه
قالیشویی خیابان سروش
قالیشویی خیابان حکیم
قالیشویی خیابان شمس آبادی

از بین بردن زردی فرش

دقت کنید که مهمترین دلیل زرد شدن ریشه فرش، استفاده از شوینده با خاصیت اسیدی پایین است. ابتدا شوینده را داخل آب ولرم یا کمی گرم مخلوط کنید سپس دقت داشته باشید که آب سرد به شستشو فرش اصلا کمکی نمیکند و آب داغ نیز به فرش و ریشه‌های آن آسیب جدی می‌رساند. سپس مخلوط آب و مواد شوینده را به وسیله یک ابر یا اسفنج به آرامی به ریشه های زرد شده فرش یا قسمت زرد شده فرش بکشید و و در مرحله آخر برای خشک کردن آن، فرش را داخل فضای باز قرار دهید تا نم فرش تبخیر شود. الزاما نیازی به نور مستقیم آفتاب برای خشک کردن فرش نیست. و اگر کلا اینکار برای شما امکان پذیر نیست، به وسیله سشوار ولی از فاصله دور میتوانید قسمت‌های زرد شده فرش خود را بعد از شستشو خشک کنید.

توجه داشته باشید نکات گفته شده برای ریشه‌های فرش و قالی قسمت های کمی از زردی بر روی سطح فرش است و اگر مقدار زردی زیاد باشد باید به قالیشویی های با تجربه و مطمئن سپرده شود.

برای رفع زردی در خانه، از مواد شوینده با خصوصیت اسیدی پایین استفاده کنید. به این صورت عمل نمایید:

  1. در ابتدا مقداری از ماده شوینده را در آب گرم حل کرده چراکه آب سرد به از بین بردن زردی ریشه و فرش کمکی نمی‌کند، بنابراین از آب گرم یا ولرم استفاده کنید.
  2. با یک ابر یا اسفنج که به محلول آغشته شده است را به آرامی بر روی ریشه‌های زرد فرش بکشید. از فشار زیاد خودداری کنید تا به بافت فرش آسیب نرسد.
  3. بعد از انجام این کار، فرش را در محیطی مناسب قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.

با این روش، می‌توانید زردی ریشه و فرش را خودتان در خانه بهبود ببخشید. اما لدانید که در صورت وجود زردی شدید و یا اگر نتوانید زردی را به درستی تصحیح کنید، بهتر است خدمات یک قالیشویی حرفه‌ای را در نظر بگیرید تا فرشتان به شیوه صحیح شستشو داده شود.

عوامل موثر در تغییر رنگ فرش

دلایل زیادی میتواند بر روی رنگ بریدگی فرش‌ها موثر باشد، در این نوشته به تعدادی از آن‌ها اشاره میکنیم و به صورت کوتاه روش‌های جلوگیری از آنها را بیان میکنیم. عموما تغییراتی که روی فرش‌ها ظاهر میشوند به دلایل زیر میباشند:

  1. تابش مستقیم نور آفتاب بر روی فرش
  2. کیفیت پایین مواد به کار رفته در فرش
  3. شستشوی نامناسب فرش
  4. وجود آلودگی‌ها و گرد و غبار

تغییر رنگ فرش در اثر نور آفتاب

زرد شدن فرش

زرد شدن فرش هم در اثر تابش نور مستقیم خورشید میباشد که در مورد آن صحبت کردیم و راه حل های آن را در مقاله ذکر شده عنوان کردیم.
از عوامل دیگر زرد شدن رنگ فرش میتوان استفاده از پد های فرش و چسب‌های مخصوص ذکر کرد که برخی از قالیشویی‌های با استفاده از تکنیک‌های مخصوص بخود برای شستشوی فرش، می‌ توانند مانع از زرد شدن فرش بشوند.

از طریق این لینک میتوانید تصاویر مربوط به تغییر رنگ فرش که توسط گوگل ارائه شده است را مشاهده کنید.

رنگبرداری فرش چیست؟

اصطلاح رنگ پس دادن فرش یعنی از بین رفتن رنگ فرش.

به عنوان مثال زمانیکه شستشوی فرش چند رنگی به صورت غیر اصولی باشد، رنگ‌های فرش با یکدیگر ترکیب شده و زیبایی آن از بین میرود.

شرایط نامساعد نگهدای از فرش مانند وجود رطوبت در خانه هم یکی دیگر از دلایل رنگ پریدگی فرش‌ها می‌باشد. راه حل اصولی این مشکل هم سپردن فرش به قالیشویی‌های معتبر میباشد که خدمات رفع رنگ پریدگی فرش یا به اصطلاح رنگ برداری فرش را به درستی و با ضمانت انجام می دهند.
یکی از انواع خدمات فرش که در قالیشویی های مویدی انجام می‌شود، استفاده از مواد تثبیت کننده‌ها بعد از ترمیم ظاهر فرش است. زیرا موادی به فرش زده می‌شود که موجب ثابت شدن رنگ الیاف موجود در فرش می‌گردد. باید بدانید که مراحل رنگ برداری بسیار مشکل و تخصصیست و نیاز به دقت و مهارت دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود همیشه قبل از شستشوی فرش و یا تمیز کردن لکه‌ها، اطمینان پیدا کنید که فرش شما رنگی پس نمی‌دهد. برای این کار می توانید یک پارچه نخی خیس را روی بخش کوچکی از فرش کشیده و اگر پارچه شما رنگی شد، یعنی فرش شما رنگ پس می دهد و نباید آن را در خانه تمیز کنید.

بهترین روش شستشوی فرش
شستشو، آبکشی، آبگیری و خشک کردن فرش

قالیشویی مویدی یکی از بهترین قالیشویی های اصفهان می باشد. این قالی شویی دارای سرویس رفت و برگشت سفارش مشتری میباشد و قالی ها را به صورت پک شده جهت جلوگیری از کثیف شدن فرش و سایر آسیب هایی که ممکن است هنگام تحویل سفارش به مشتری رخ دهد در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس تلفنی