تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱

شستشوی فرش نجس شده | قالیشویی مویدی

شستشوی فرش نجس شده

بهترین قالیشویی در اصفهان

چگونه فرش نجس پاک می‌شود؟

شستشوی فرش نجس شده از آن گونه اتفاقات ناخوشایندی بوده که در طول زندگی حداقل چندین بار رخ می‌دهد. برای شستشوی فرش نجس شده لازم است با احکام و شرعیات اسلامی مربوط به آن آشنا شده تا توانسته نجاست را کاملا از روی فرش پاک کرد. عوامل مختلفی وجود دارند که باعث نجاست فرش میشوند. اگر این موارد چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم روی فرش قرار بگیرند، باعث نجاست آن میگردند. در این صورت بهتر است تا هرچه سریع تر اقدام به پاک کردن فرش کنیم.

قالیشویی مویدی بهترین قالیشویی از نظر رعایت نکات بهداشتی در شهر اصفهان می باشد.

بهترین روش شستشوی فرش نجس شده

شستن فرش نجس شده با شامپو فرش یا مواد شوینده دیگر از سری موارد شستن و  برق انداختن فرش در منزل است. استفاده از روش‌های سنتی مثل شستن فرش نجس با پارچ و همین طور کاربرد شامپو فرش برای تمیز کردن آلودگی ایجاد شده شستن فرش نجس بسیار رایج است. زمانی که فرش شما نجس شود بهتر است بر اساس دستورات دینی آن را شستشو دهید تا مشکلی برای انجام اموری همچون نماز خوان شما ایجاد نگردد. درکل، برای شستن فرش نجس در خانه یا قالیشویی لازم است که مراحل مختلفی انجام شده و به نکاتی توجه شود. به صورت کلی مراحل اصلی تمیز کردن و شستشوی فرش نجس به شرح زیر هستند:

برداشتن نجاست از روی فرش    >>   استفاده از شوینده مناسب    >>   در صورت تمایل می توانید فرش نجس شده خود را به قالیشویی های معتبر در سطح شهر بسپارید.

نکات کلیدی

  • زمانی که فرش به هر دلیلی نجس می‌شود، نیازی به شستن آن به‌طور کامل نیست.
  • لکه خون را حتما باید با استفاده از آب سرد پاک کنید.
  • در زمان نجس شدن فرش، اولین کار برطرف کردن عین نجاست است.

بهترین روش تطهیر شرعی فرش نجس شده در خانه

استفاده از بهترین لکه بر فرش و همین طور شستن فرش نجس با شامپو فرش و دیگر مواد شوینده باید بصورت اصولی و با روش‌های خشک کننده فرش صحیح انجام شود. در واقع یکی از پر اهمیت ترین موارد فرش شویی در منزل از بین بردن لکه و آثار به جای مانده بر روی فرش نجس با استفاده از بهترین راهکار‌ها و شوینده‌ها است.

باید ابتدا عین نجاست مانند لکه ادرار، خون و سایر موارد را برطرف کنید و مانع نفوذ آن به سایر قسمت‌ها شوید. اگر محل موردنظر هنوز مرطوب است، یک حوله یا دستمال نخی را روی آن بگذارید و اندکی زمان دهید تا دستمال، رطوبت را به خود جذب کند.

معمولا توصیه می‌شود که محل آلوده را با استفاده از نمک ضدعفونی کنید تا خیالتان بابت رفع شدن آلودگی راحت شود. برای انجام این کار، کمی نمک را در محل مشخص شده بریزید و پس از کمی درنگ، با استفاده از جارو آن‌ها را جمع کنید.

تا این قسمت از مطلب فقط درمورد تمیز شدن و رفع آلودگی صحبت شد. حالا نوبت به شروع آبکشی و پاک‌سازی نجاست می‌رسد. برای انجام این کار، به یک تشت بزرگ، یک پارچ آب سرد (که آب قلیل محسوب می‌شود) و یک حوله نیاز دارید استفاده کنید.

نحوه شستشو

پس از هر بار که آب را روی فرش می‌ریزید، خوب دست بکشید تا نجاست از تاروپود فرش خارج شود و داخل تشتی که در زیر فرش قرار دارد، بریزد. فرش با همان آبی که روی آن ریخته می‌شود، پاک خواهد شد. اگر در زمان شستشو آب سهوا به سایر قسمت‌ها رسید، پاک است و نیازی به آبکشی آن قسمت‌ها نخواهد بود.

آیا قالیشویی فرش نجس را پاک میکند؟

با توجه به آنکه امروزه محدودیت‌های متعددی از نظر فضا، منابع آبی و … وجود دارد شستشوی فرش‌ها به شیوه سنتی در منازل کاملاً منسوخ شده است و همه افراد تمایل دارند که از خدمات قالیشویی های برای شستشوی فرش، موکت و مبلمان خود استفاده کنند. شستن فرش‌ها در قالیشویی‌ها می‌تواند مزیت‌های متعددی داشته باشد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر می باشند:

  • قالیشویان مجاز امکان شستشوی فرش نجس با انواع آب‌های کر، قلیل و آب متصل به آب کر را دارند.
  • شستشوی فرش می‌تواند کاملاً مکانیزه و توسط تجهیزات مدرن انجام شود.
  • از مواد شوینده معتبر و مناسب برای هر کدام از انواع فرش‌های دستباف و ماشینی استفاده می‌شود.
  • قالیشویی ها می‌توانند خدماتی متنوعی همچون لکه برداری، رفوگری، ترمیم و تعمیر و مبل شویی در محل و … را ارائه کنند.
  • استفاده از خدمات این شرکت‌ها باعث صرفه‌جویی در زمان، آب، انرژی و هزینه‌های افراد می‌شود.
ضمانت کلیه خدمات مبل شویی

دیدگاهتان را بنویسید

تماس تلفنی