شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی2019-12-18T16:53:28+03:30

شستن فرش‌ در خانه، علاوه بر اینکه چهره پشت‌بام خانه و زیبایی شهر را از بین می‌برد بلکه با آپارتمانی شدن زندگی‌ها ممکن است موجب نارضایتی همسایگان ما شود. به علاوه هزینه‌های زیاد آب و مواد شوینده را هم باید به آن اضافه کرد.

فارغ از تمام معایب گفته شده درباره شستشوی فرش در خانه، باید بدانید که در این راه حتی ممکن است سلامتی خود را نیز از بین ببرید؛ چراکه حمل فرش به محل شستشو و پهن کردن آن و دوباره آوردن آن به داخل خانه اصولی دارد که اگر رعایت نشود  ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد.

این در حالی است که ما در قالیشویی مویدی که دارای دو شعبه در تهران و اصفهان است، این کار را از صفر تا صد برای شما انجام می‌دهیم.

مراحل شستشوی فرش

 1- ابتدا فرش، تحویل کارشناس مربوطه می‌شود و او پس از بررسی، اگر مشکل و عیوبی در سطح فرش وجود داشته باشد را کارشناسی کرده و ادامه کار را از مشتری جویا می‌شود که آیا فرش اصلاح شود یا اینکه با همان عیوب شستشو شود.

2- فرش در مرحله خاک‌گیری قرار داده می‌شود. یعنی با استفاده از نیروی انسانی و دستگاه، ابتدا خاک و گرد و غبار موجود در فرش گرفته می‌شود تا هنگام شستشو به داخل فرش نفوذ پیدا نکند.

3- پایداری رنگ فرش بررسی می‌شود تا هنگام شستشو دچار مشکل نشود.

4-فرش وارد چرخه شستشو می‌شود و در ابتدا به شیوه اسلامی آبکشی می‌شود.

5-با استفاده از مواد شوینده ملایم، ابتدا فرش به طور ملایم شسته می‌شود تا با این روش لکه‌های ناپایدار پاک و شسته شود.

6- سپس، لکه‌های سخت و پایدار خودشان را نمایش می‌دهند و با ظاهر شدن لکه‌های سخت آنها را با مواد شوینده سخت می‌شوییم.

7- پس از شستشوی سطح فرش، شستشوی ریشه‌ها آغاز می‌شود

8- زمانی که کل فرش همراه با ریشه‌ها شسته شد، فرش وارد مرحله آبکشی می‌شود و با استفاده از دستگاه فشار آب قوی و پاروهای مکانیکی، فرش آبکشی می‌شود.

9- در نهایت از داروهای ضد بید استفاده می‌شود و فرش با آن از هجوم بیدها مصون می‌ماند.

10- پس از اتمام مراحل بالا، فرش به دست ناظر کیفی سپرده می‌شود تا از صحت شستشوی آن اطمینان کامل را حاصل کند.

11- در نهایت در مرحله آخر فرش پهن می‌شود تا توسط نور طبیعی خورشید خشک شود. البته لازم به ذکر است نور اگر شدید باشد، برای جلوگیری از آسیب به فرش، با استفاده از خشک‌کن مکانیکی فرش خشک می‌شود.

با توضیحات بالا  مشخص می‌شود شستشوی یک فرش چه میزان انرژی و زمان لازم دارد تا بتوان آن را به بهترین صورت و بدون هیچ آسیب دیدگی شستشو کرد که قالیشویی مویدی این کار را به بهترین نحو انجام می‌دهد و حفظ کیفیت و سلامت فرش را تضمین می‌کند.

امروزه، خانه تکانی صرفا به شب عید ختم نمی‌شود و خانم‌های با سلیقه خانه ممکن است بخواهند هر زمانی فرش‌های خود را بشویند. وجود قالیشویی این امکان را به وجود آورده تا افراد، هر زمان از سال که اراده کردند بتوانند فرش‌های خود را بشویند و نگران پاکیزگی آن و خانه‌شان هم نباشند که قالیشویی مویدی این کار را برای شما به بهترین صورت و بالاترین کیفیت انجام می‌دهد.

فرش ماشینی و اهمیت شستشوی آن

بی‌شک فرش ماشینی در وضعیت اقتصادی حال حاضر، یکی از گران‎قیمت ترین لوازم خانه است. پس اهمیت مراقبت و حفظ آن دوچندان می‌شود. فرش ماشینی به دلیل اینکه بخشی از بافتش از پلاستیک است کثیفی و گرد و غبار را بیشتر در خود جای می دهد و نگه می دارد. پس بهتر است با کمک قالیشویی به شستشوی آن بپردازید تا تمامی کثیفی و گرد و غبار داخل آن از بین برود.

قالیشویی مویدی

شماره تلفن دفتر اصفهان: 4080-031