شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف2019-12-18T16:49:31+03:30

شستن قالی‌ها، فرش‌ها و موکت‌های منزلمان یکی از مهمترین قسمت‌های نظافت و پاکیزگی خانه است.

هنوز هم که هنوز است بعضی از افراد علاقه دارند فرش‌ها و موکت‌هایشان را خودشان بشویند. اما با ماشینی شدن زندگی و کم آوردن وقت، بسیاری از افراد که زمانشان برایشان بسیار مهم است ترجیح می‌دهند این کار را به متخصصانش بسپارند و وقت و زمان خودشان را برای کارهای مهمتری بگذارند. شستوشی فرش ها به دو بخش فرش دستباف و ماشینی تقسیم می شود.

شستشوی فرش دستباف از انواع شستشوی فرش است که به دلیل حساسیت بالای فرش دستباف از حساسیت بالایی در قالیشویی برخوردار است.

اگر شما از طرفداران فرش‌های دستباف هستید و صاحب این فرش‌های گرانبها محسوب می‌شوید بهتر است بابت شستشوی این فرش‌ها نگرانی به دل خود راه ندهید؛ چرا که قالیشویی مویدی با حفاظت و حساسیت بالا، فرش‌های شما را شسته و با بالاترین کیفیت این کار را انجام می‌دهد.

ویژگی‌های فرش دستباف

از ویژگی‌های فرش دستباف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- فرش‌های دستباف دارای تار و پود هستند  2- پرزدار هستند  3- پزرها در میان تارها گره خورده‌اند

مراحل شستشوی فرش

۱- در مرحله اول باید فرش کاملا کارشناسی شده و سلامت آن تایید شود و اگر عیب و مشکلی در آن وجود داشت ابتدا با مشتری در میان گذاشته شود سپس به بخش تعمیر و مرمت تحویل داده شده و پس از رفع عیب به بخش شستشو انتقال داده شود.

۲- پس از وارد شدن به مرحله شستشو، ابتدا فرش غبارگیری می‌شود چرا که اگر گرد و خاکش از بین نرود، هنگام شستشو تبدیل به گل شده و وارد خرد فرش می‌شود و بافت آن را از بین می‌برد. این کار که توسط دستگاهی مکانیکی انجام می‌شود باعث می‌شود بر طول عمر فرش اضافه شود.

۳- بعد از این مرحله ابتدا رنگ‌های فرش مورد آزمایش قرار می‌گیرند که آیا می‌توانند نسبت به مواد شوینده مقاومت داشته باشند و در این مرحله شوینده مناسب برای فرش انتخاب می‌شود.

۴- قبل از وارد شدن به مرحله شستشو، ابتدا فرش را حتما به صورت اسلامی شسشتو می‌دهیم و با آب روان فرش را کر اسلامی می‌دهیم.

۵- ابتدا کار لکه‌گیری را انجام می‌دهیم یعنی با شوینده‌های مناسب لکه‌های پایدار را از بین می‌بریم.

۶- پس از از بین بردن لکه‌های پایدار، ریشه‌ها را شستشو می‌دهیم.

۷- بعد از تمامی این مراحل فرش را به طور کامل شسته و تمامی آلودگی‌ها را از بین می‌بریم.

۹- در بخش پایانی آب را به صورت فشار قوی وارد خرد فرش می‌کنیم و آن را آبکشی می‌کنیم.

۱۰- پس از آبگیری فرش به طور کامل توسط مسئول بخش بازرسی و ناظر کیفی کنترل می‌شود و به پس از آن به مرحله خشک کن فرستاده می‌شود

۱۱- خشک کردن فرش یا به صورت طبیعی با نور آفتاب یا به صورت صنعتی با دستگاه خشک‌کن انجام می‌شود.

۱۲- داروهای ضد بید و ضد کپک به فرش زده می‌شود

۱۳ در نهایت فرش لول شده به مشتری تحویل داده می‌شود.

قالیشویی مویدی تمام این مراحل را با استفاده از کارشناسان باتجربه و با مهارت انجام داده و بالاترین کیفیت را به شما ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است که بهتر است فرش‌های دستباف خود را به دست قالیشویی بسپارید چرا که بی‌شک با شستن این فرش‌ها در خانه، آنها از بین خواهند رفت.

 

قالیشویی

شماره تلفن دفتر اصفهان: 4080-031