دلیل زرد شدن فرش بعد از شستن آن

//دلیل زرد شدن فرش بعد از شستن آن

بی‌شک برای شما هم این اتفاق رخ داده است که پس از شستشوی فرشتان شاهد زرد شدن رنگ آن بوده اید. حتما در آن زمان با خود گفته‌اید که ای کاش فرش را نشسته بودم. اشتباه نکنید! دلیل به وجود آمدن این مسئله را بی‌شک باید در مواد شوینده‌ای که استفاده کرده‌اید و نحوه شستشوی فرشتان باید جستجو کنید.

چرا فرش بعد از شستشو زرد می‌شود

شستوی فرش در منزل اما  و اگرهایی دارد که اگر آنها را مراعات کنید می‌توانید در نهایت از تمیزی و پاکیزگی فرشتان مطمئن باشید. زرد شدگی فرش پس از شستشو امری است که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند و باعث می‌شود ترس از بین رفتن فرششان سراسر وجودشان را فرا بگیرد.

برای اینکه بتوانید از به وجود آمدن زردی فرش پیشگیری کنید باید نکاتی را رعایت کنید که ما در ادامه، آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

تیره‌گی‌ها و زردی‌هایی که روی فرش پس از شستن آنجا خوش می‌کند به دلیل این است که آب چرک به داخل خورد فرش رفته است و در واقع درست و صحیح آبکشی نشده است.

شاید با خود بگویید بعد از شستشوی فرشمان آن را با پارو و کامل آبگیری می‌کنیم اما باز هم زردی و کثیفی درون آن باقی مانده است. اگر دقت کرده باشید این زردی‌ها بیشتر در ریشه‌ها دیده می‌شود چرا که بعد از کامل انجام نشده مرحله آبگیری آن را پهن می‌کنید و بعد از پهن کردن آن، آب باقی مانده به سمت ریشه‌ها می‌رود و این کثیفی به انتهای فرش منتقل می‌شود.

این مسئله عموما در قالیشویی‌ها اتفاق نمی‌افتد چراکه با استفاده از دستگاه‌های آبگیری و آبکشی به‌طور کامل آبی که حتی کمی کثیفی و کمی زردی داشته باشد از بین می‌رود.

 

علت زرد شدن فرش:

شوینده نامناسب

هنگام استفاده از شوینده باید در جراین باشید که شوینده‌های مناسب به کار ببرید. شوینده مناسب به معنای این است که متناسب با کثیفی‌های فرش شوینده خود را انتخاب کنید. مثلا اگر می‌دانید لکه‌های روغن و لکه‌های بسیار سخت روی فرشتان است از شوینده‌های سخت استفاده کنید اما اگر خودتان مطمئن هستید که فرشتان زیاد کثیف نیست بهتر است از شوینده‌های سخت استفاده نکیند چرا که شوینده‌های سخت تار و پود فرشتان را از بین می‌برد. در مرحله بعد باید بدانید که شوینده‌های نامناسب، خود می‌تواند دلیل بر زرد شدن رنگ فرش باشد.

از بین نبردن گرد و غبار قبل از شستشو

از بین بردن گرد و غبار به معنای این است که قبل از شستشو حتما باید فرش را جارو کنید. هم جاروی دستی و هم جاروی برقی می‌تواند در این مسئله تاثیر به‌سزایی داشته باشد. همچنین تکاندن فرش یا همان چوب زدن فرش قبل از شستشو.

با انجام این کار می‌توانید از زرد شدن فرش بعد از شسشتو جلوگیری کنید چرا که ماندن گرد و غبار در فرش موجب گل شدن آبی می‌شود که به داخل فرش می‌رود و این آب و گل در نهایت هم درون فرش می‌ماند.

انجام نشدن آبکشی کامل و درست

آبکشی صحیح فرش یعنی آب وارد شده به فرش را به طور کامل از آن خارج کنید. این کار را می‌توانید با پارو و پهن کردن پارچه‌هایی خشک روی فرش انجام دهید و بعد از انجام کامل این مرحله باید آن را به درستی خشک کرده و در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا هیچ آبی باقی نماند.

2019-12-01T15:19:28+03:30

شماره تلفن دفتر اصفهان: 4080-031