تلفن تماس : ۴۰۸۰-۰۳۱ | ۳۲۲۵۲۵۵۵-۰۳۱
logo-moayedi

آینده صنعت قالیشویی در ایران

آینده صنعت قالیشویی در ایران چگونه خواهد بود؟

چگونه میشه با حفاظت از محیط زیست در فرآیند قالیشویی سهم کوچکی در حفظ محیط زیست داشت؟

سهم قالیشویی مویدی در 10 سال آینده از این صنعت چه خواهد بود؟

به نظر میاد آینده صنعت قالیشویی در ایران خوب باشه. با توجه به تاریخ بلند این صنعت در ایران و تقاضای مداوم برای فرش های دستبافت، ممکن هست این صنعت همچنان تا 10 الی 20 سال دیگه رونق داشته باشه. البته، مسائلی مثل  توسعه فناوری در تولید و بازاریابی محصولات منحصربفرد این صنعت هم میتونه تأثیر گذار باشه. شاید هم همه چیز در این حرفه به سمت قالیشویی هوشمند سوق پیدا کند، که با استفاده از فناوری‌های نوین و زیست محیطی، خدمات با کیفیت و تأثیرگذار برای محیط زیست ارائه بشوند.

Future of Carpet Cleaning

آینده صنعت قالیشویی در ایران

ایران کشوری با وسعت و عظمت جغرافیایی، فرهنگی، آکادمیک و صنعتی می باشد که در آن صنعت های نوین بسیار سریع مورد استقبال صنعتگران و عموم مردم قرار میگیرند. حرفه قالیشویی نیز به عنوان یک شغل در کشور ایران به ثبت رسیده است که در اکثر استان های ایران دارای اتحادیه و نیز صنف قالیشویی می‌باشد. بنابراین واردات و یا تولید این دستگاه ها همیشه در ایران مورد توجه و اولویت صنعتگران این حوزه بوده است. از همین رو صنعت قالیشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش و قالی ماشینی و دستباف کیفیت اولیه خود را از دست ندهند. این کار  باید به گونه ای صورت گیرد که حتی تا حد امکان خصوصیات ظاهری و کیفیت فرش نیز حفظ شود. حال اینکه در آینده چه تغییراتی در این صنعت رخ بدهد بستگی به میزان استقبال مردم از ویژگی های جدید در این حوزه دارد. به عنوان مثال سفارش فرش به صورت آنلاین، ردیابی هر مرحله از شستشو فرش با روش های نوین مانند اینترنت اشیاء و سایر تکنولوژی های دیگر سبب افزایش تقاضا در این صنعت برای صنعتگران و جلب اعتماد بیشتر مردم برای پرداخت هزینه خدمات در این صنعت خواهد بود.

آینده صنعت قالیشویی در ایران به نظر می‌رسد با چالش‌ها و فرصت‌های فراوانی مواجه خواهد شد. با توجه به تقاضای مداوم برای فرش‌های دستبافت ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی، صنعت قالیشویی به عنوان یک قطب اقتصادی و فرهنگی مهم در کشور حفظ خواهد شد. توسعه فناوری در فرآیند تولید می‌تواند نقش کلیدی در ارتقاء کیفیت و کارایی این صنعت ایفا کند. قالیشویان هوشمند با بهره‌گیری از این فناوری‌ها می‌توانند خدمات نوینی را به بازار عرضه کنند و باعث رشد و توسعه صنعت قالیشویی در ایران شوند.

چگونه میشه با حفاظت از محیط زیست در فرآیند قالیشویی سهم کوچکی در حفظ محیط زیست داشت؟

کم کردن مصرف آب هنگام شستن قالی در منزل یا در کارخانه قالیشویی

استفاده از دستگاه های شستشوی اتوماتیک

……. شما هم راهکارهای زیست محیطی قالیشویی که بنظرتان میرسد را در پایین این نوشته کامنت کنید.

سهم قالیشویی مویدی در 10 سال آینده از  صنعت قالیشویی چه خواهد بود؟

بسیاری از مشکلات که موجب کاهش عمر فرش می‌شود؛ هنگام شستشوی فرش در خانه رخ می‌دهد. حقیقت آن است که خانه، حیاط و غیره محیط نا مناسبی برای شستشوی فرش می باشد. از سویی شستشوی فرش کاری تخصصی است؛ که در صورت استفاده از روش‌های اشتباه می‌تواند آسیب های جدی به فرش وارد کرده و از عمر فرش بکاهد. فارغ از تمام این موارد در نظر بگیرید که شستشوی یک فرش در خانه، این روز ها هزینه های زیادی در بر دارد. پس از نظر اقتصادی نیز صرفه در شستشوی فرش توسط قالیشویی تمام اتوماتیک است.

در قالیشویی مویدی بعد از شستشو حتما لکه برداری میشود و بعد از آن بوسیله پارو و بوسیله فشار آب قوی ، آبکشی صورت میپذیرد و فرش در داخل لوله آبگیر قرار میگیرد و سپس در هوای آزاد آویزان میشود. در پایان توسط تیم کارشناسان ناظر نهایی در مجموعه همه فرش ها از نظر کیفیت کنترل می گردند تا فرش بدون عیب و نقص و تمیز از کارخانه خارج گردد. همچنین هر فرش موقع تحویل به صورت لول و داخل کاور پلاستیکی قرار گرفته و برای بردن به درب خانه مشتری آماده میشود. قالیشویی مویدی به عنوان بهترین قالیشویی اصفهان در تلاش است تا هر سال با بالاترین کیفیت خدمات خود را با استفاده از بهترین دستگاه های بروز و رعایت پروتکل های بهداشتی به مشتریان خود در سطح شهر اصفهان ارائه دهد.

‫3 نظر

 • زهرا تدین گفت:

  شما برنامه ای برای مدیریت پسآب قالیشویی خود دارید؟

 • زهرا تدین گفت:

  روش غبارگیری مکانیکی در قالیشویی شما چطوری اجرا میشود؟

 • محمد استکی گفت:

  چرا ثبت سفارش آنلاین ندارید؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  تماس تلفنی